Војничката диета се користи за брзо губење килограми – за 3 дена се губат до 5 кг. Откако е создадена таа е спас за сите кои сакаат да јадат и не размислуваат за последиците, па непосредно пред важен настан сфаќаат дека треба да ослабнат, бидејќи не можат ништо да облечат.

Центарот за убавина „Тренд АС“, нуди широка палета третмани за слабеење и обликување на телото, третмани против целулит како - мезотерапија, криолиполиза, кавитација, липоласер, рф, светлосна лед терапија. Покрај нив тука ќе најдете третмани за нега на лице, разни масажи и спа услуги, депилација, како и третмани за разубавување - јапонско исцртување на веѓи, педикир, маникир, свилени трепки, професионална шминка и фризерски услуги од кои најбарана е надградбаа на коса.

Белите дробови се еден од најважните органи бидејќи се одговорни за дишењето и обезбедување на организмот со кислород, како и исфрлање на јаглен диоксид од телото низ носот. Ако носот е блокиран, поради вишок на секрет, тоа може да влијае и на белите дробови. За да ви биде добар имунолошкиот систем, морате да го пробате овој домашен лек. Добар е за деца и возрасни.

Пленк е статична вежба при која работат скоро сите мускули во телото, што ја прави една од најпопуларните вежби. Потребна е одредена количина на сила за да се изврши, а за да има резултати, важно е и колку долго ја држите вежбата.

Грижата за сопственото здравје е важна во текот на целата година, особено во зимскиот пeриод, кога вообичаено се многу чести настинки, вирусни инфекции и чести воспаленија во устата и грлото.

Според неодамнешни археолошки откритија изгледа дека луѓето уживале во јаболките од дамнешните 6500 години п.н.е. Од тогаш навака успешно го имаме совладано приготвувањето на пити од јаболки, изработка на освежителни сајдери и разни примени на јаболковиот оцет. Но, изгледа дека многу работи сè уште не ги знаеме. Затоа еве неколку интересни ситуации во кои можете да ги употребите јаболките.

Парфемите имаат моќ да го поправат расположението, да нè потсетат на некоја драга личност или да нè вратат во некој за нас убав период. Исто така тој може да помогне во заведувањето. Сетилото за мирис ги стимулира нервните завршетоци во носот, што ги буди сетилата во еден дел на мозокот одговорен за нашите емоции, однесување и либидо.

Агресивните временски промени кои се најавени претставуваат сериозен стрес на телото кое се обидува да се прилагоди, велат докторите. Наглите промени на температурата кои започнаа, а се очекува да паѓа и уште пониско, неповолно ќе влијаат на здравјето, а тоа најмногу ќе го почувствуваат хронично и срцевите болни. Стручњаците советуваат терапијата во совет со лекарот, да биде ускладена со климатските промени.

Во пресрет на зимската сезона, сè поинтензивни се подготовките за добар изглед кожата на лицето, a секоја дама е свесна дека убавиот и свеж изглед бара континуирана нега преку целата година, не само во лето или пак во зима.

 


Многумина го знаат чувството кога во градите срцето ќе почне да чука забрзано и посилно од вообичаено. Постојат два едноставни трикови кои ќе ви помогнат да ја запрете. Но ако тахикардијата е проследена со чудна и силна болка во градите не треба да ги пробувате триковите туку веднаш да се обратите кај лекар.

Најново на форумот

  • No posts to display.