• Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

ТЕМА: Промена на кориснички имиња и титули

Ре: Промена на кориснички имиња и титули 21 Ное 2013 05:12 #245970

 • Dilberta
 • Dilberta's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 514
 • Thank you received: 722
 • Карма: 0
Goodbye TatjanaV, hello Dilberta :)

Значи од денеска викајте ме Dilberta Ве молам :)
Темата е заклучена.

Ре: Промена на кориснички имиња и титули 21 Ное 2013 05:28 #245973

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7935
 • Thank you received: 5654
 • Карма: 121
Damjana - Thatcher
TatjanaV - Dilberta
kiki wrote:
Moze kaj mene Miha?

zafateno e !
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Темата е заклучена.

Ре: Промена на кориснички имиња и титули 21 Ное 2013 06:09 #245982

 • Roze
 • Roze's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 860
 • Thank you received: 507
 • Карма: 0
A za mene Buci?
Темата е заклучена.

Ре: Промена на кориснички имиња и титули 21 Ное 2013 06:21 #245988

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7935
 • Thank you received: 5654
 • Карма: 121
I toa e zafateno :poimnemam:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Темата е заклучена.

Ре: Промена на кориснички имиња и титули 22 Ное 2013 17:18 #246066

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2921
 • Thank you received: 1735
 • Карма: 100
so bidna so mene
Темата е заклучена.

Ре: Промена на кориснички имиња и титули 22 Ное 2013 17:38 #246069

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7935
 • Thank you received: 5654
 • Карма: 121
pa ja demek menjav, ama sum utnala izgleda :D
eve sega e OK
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Темата е заклучена.

Ре: Промена на кориснички имиња и титули 23 Ное 2013 10:12 #246079

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
Ajde i jas da se prekrstam vo Swan molam :cvet:
Темата е заклучена.

Ре: Промена на кориснички имиња и титули 23 Ное 2013 18:39 #246090

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7935
 • Thank you received: 5654
 • Карма: 121
MonaLisa- Swan e zafateno
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 23 Ное 2013 18:40 by Big Sister.
Темата е заклучена.

Ре: Промена на кориснички имиња и титули 24 Ное 2013 08:31 #246107

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
A Mermaid? :cvet:

Edit: Prvo probaj Fairy please ako e zafateno togas Mermaid :respekt:
Последна промена: 24 Ное 2013 16:25 by Fairy.
Темата е заклучена.

Ре: Промена на кориснички имиња и титули 24 Ное 2013 16:39 #246137

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7935
 • Thank you received: 5654
 • Карма: 121
Ete, uspea Fairy
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Fairy

Ре: Промена на кориснички имиња и титули 03 Дек 2013 05:25 #246966

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7935
 • Thank you received: 5654
 • Карма: 121
the game is over :zatvorena:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Dolphin

Ре: Промена на кориснички имиња и титули 30 Апр 2020 22:22 #255613

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7935
 • Thank you received: 5654
 • Карма: 121
Ако некој има желба за промена на корисничко име, може да пише овде.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Темата е заклучена.
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

Најново на форумот

 • No posts to display.