ТЕМА: Кражба на багаж

Кражба на багаж 23 Мај 2011 01:06 #137350

 • AWAO
 • AWAO's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 664
 • Thank you received: 449
 • Карма: 10
ММ се врати од пат, но куферот му доцнеше 1 ден. Денес ни го донесоа дома, пред малку го распакувавме и кесето од H&M во кое имало 2 пара панталончиња и 1 блузичка за малото го нема!(не е заборавено некаде, сигурно било во куферот). Многу ни е мака, не за вредноста, но му купил на бебушот нешто со мерак и некој (царина, достава...) да го здипли така ладнокрвно :mdf:
Е сега, прашањето ми е: Дали некој знае што можеме да направиме? Знам дека нема да добиеме ништо назад, но барем некаде да се пожалиме? :(
Последна промена: 23 Мај 2011 01:07 by AWAO.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кражба на багаж 23 Мај 2011 01:26 #137352

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7935
 • Thank you received: 5654
 • Карма: 121
не сум сигурна дека можеш да докажеш што имало внатре. особено што се работи за нешто кое не е од огромна вредност. И не можеш да докажеш каде го снемало, на која граница, царина...
на сестра ми пред две години и снема цел куфер и се сторија да го најдат, ама ништо.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: AWAO

Ре: Кражба на багаж 23 Мај 2011 02:52 #137364

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Пих белја работа :( И јас како и Ане мислам дека нема шанси да се направи нешто за да се вратат тие работи :( Не ми се случило вакво нешто досега, ама претпоставувам дека ви е ептен криво :raspolozise
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: AWAO

Ре: Кражба на багаж 23 Мај 2011 11:08 #137406

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
И на мм му се случи истото, кај каснеше куферот 15 дена (залутал замислете во Гана :unsure: ), кога го донесоа пола работи недостасуваа. Претходно секој ден пишуваше, праќаше што се има во куферот со точна цена, опис.. После тоа иако се пожаливме во авионската компанија ништо не се најде :(
Живи здрави АВАО ќе тркнете до Солун и ќе си се подновите пак, џабе вака само нервози...
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
Последна промена: 23 Мај 2011 16:06 by Mama Ane.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: AWAO

Ре: Кражба на багаж 23 Мај 2011 12:51 #137449

 • milicka
 • milicka's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 266
 • Thank you received: 175
 • Карма: 3
Avao obavezno javi se vo avionskata kompanija i drsko pozali se deka ti se ukradeni raboti. mislam deka ke treba da napisete poplaka i bi trebalo da vi vratat pari.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: AWAO

Ре: Кражба на багаж 23 Мај 2011 13:51 #137476

 • saligrem
 • saligrem's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 993
 • Thank you received: 87
 • Карма: 14
Nikoj nisto ne vraka , zatoa sto nemoze da se dokaze deka vo kuferot bile tie raboti.Mnogupati mi se ima slecno da gledam kako kaj sto e bagazot od necij kufer se gledaat alista Dokolku iscezne celiot kufer togas aviokompanijata plaka
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: AWAO

Ре: Кражба на багаж 23 Мај 2011 15:26 #137491

 • milicka
 • milicka's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 266
 • Thank you received: 175
 • Карма: 3
na prijatelka moja i vratija... ama bese dosta uporna :kamsik:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: AWAO

Ре: Кражба на багаж 27 Јул 2015 11:24 #254853

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
Kuferot mi docni veke 2 dena i se nadevam prvo deka ke stigne a vtoro deka nema nesto da nedostasuva od nego :dry: Go prijaviv vednas na aerodrom no seuste nemam info za toa deka e pristignat. Treba da proveram sto mi pokriva osiguruvanjeto za sekoj slucaj.
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кражба на багаж 28 Јул 2015 01:56 #254854

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2921
 • Thank you received: 1735
 • Карма: 100
Mene vo Egipet mi izvadija neseser so nozicki od racen bagaz i mi go pustija vo kesa so torbite. Kao stiga 100%. Nema vrska :) nisto ne stigna.
Valjda ke ti go pronajdat kuferot ... parite ne moze da nadoknadat se'.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кражба на багаж 28 Јул 2015 10:26 #254855

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
Stigna vcera vecer. Se javiv popladneto da prasam sto se slucuva, zatoa sto rekoa deka vo nedela ke pristigne vo Helsinki, i mi rekoa deka seuste e vo Minhen. Mi rekoa i da cekam dodeka da dobijam SMS za promena na statusot na bagazot. Nitu SMS nitu nisto ne dobiv, mi se javija vecerta i mi go dostavija bagazot. Za moja sreka kuferot e neosteten i se e nedopreno vnatre :)

Vo slucaj na kasnenje podolgo od 24h moze da se nabavat neophodni raboti do 100$ i da se refundiraat parite od avio kompanijata.

Za golemina na nozicki vo racen bagaz, ne smee da bidat podolgi od kreditna karticka. Ova vazi za Evropa.
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кражба на багаж 31 Јул 2015 17:39 #254862

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7935
 • Thank you received: 5654
 • Карма: 121
Na sestra mi pred nekolku godini i go snema kuferot na let od Spanija do MK. Ne go najdoa i ne sakaa da i refundiraat za najvrednite stvari sto gi imase vnatre. samo ona osnovnoto sto e kako osiguruvanje. Si imala sreka Cinamon
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кражба на багаж 11 Авг 2015 18:00 #254913

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
Na prijatelka moja lani, ne i go snema kuferot tuku i snema raboti od kuferot. Letuvaa vo Italija i koga stignale vo London si gi sobrale kuferite najnormalno, no doma koga se raspakuvala primetila deka dosta raboti i nema. I toa nakit i slicni vredni raboti koi mozela da gi nasi i vo racen bagaz, ama ete za belja gi stavila dole.
Nekoj fino lepo si go otvoril kuferot si se posluzil si go vratil nazad c c c c. Za sreka rabotite i bea osigurani i so teski maki i refundiraa pari, ama ona nikogas nema da moze vredni raboti sto si gi imala da gi nadoknati, za zal.
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.