ТЕМА: Лимит во банка, минус до две плати

Лимит во банка, минус до две плати 12 Мар 2013 13:28 #234682

 • marticulka
 • marticulka's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 1
 • Карма: 0
Значи вака,јас сум во тутнска банка бт и бев осигурана преку скопска фирма, и имав лимит да влезам две плати внатре, и ги имав искористено платите, за нив секој месец ми течи камата, но сега ме префрлија преку агенција, и кога отидов вбанка ми рекоја нема проблем, ќе си течи камата не ти ги земаме платите. поминаја 2 месеци , и сега одам во банка и ми велат дека неможи морам да ги вратам платите и ми ја зедоја платата. Дали е ова можно? :S
Последна промена: 13 Мар 2013 05:43 by Big Sister. Причина: наслов
The administrator has disabled public write access.

Ре: Лимит во банка, минус до две плати 13 Мар 2013 02:53 #234721

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
Mnogu e ednostavno...ti go ukinale limitot i mora da go vratis iznosot za koj si vo minus. Sekako si trosela pari koi ne se tvoi ;) Procitaj go dogovorot, si stoi tamu deka mozat toa da go napravat.
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
Последна промена: 13 Мар 2013 05:46 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Лимит во банка, минус до две плати 15 Мар 2013 04:03 #234921

 • Миња
 • Миња's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • monabombona
 • Теми: 359
 • Thank you received: 82
 • Карма: 1
Мартичулка, банката склучува договор со фирмата колку е дозволениот минус за вработените и фирмата е онаа која гарантира за тебе. Затоа во моментот кога те префрлиле да земаш пари преку агенција, договорот што го има фирмата склучено со банката веќе не важи за тебе, и износот мора да го вратиш. Се додека не го подмириш долгот кон банката, ќе ти ги стопираат сите средства кои ќе ги имаш како прилив.
* Шмизлата 05.01.2007
* Шармерот 06.02.2013
If evolution really works, how come moms have only two hands
The administrator has disabled public write access.

Ре: Лимит во банка, минус до две плати 11 Јул 2014 21:55 #251378

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
Jas nikogas ne sum koristela minus, od pricina sto ne sakam da torsam poveke od sto imam. Edno vreme dodeka bea cekovite aktuelni mi se imase slucino da mi se realiziraat neplanirano vo eden mesec i ne mozev nikako da se snajdam i nadoknadam, pa resiv veke da ne se doveduvam do situacija da trosam poveke od sto imam.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Лимит во банка, минус до две плати 14 Јул 2014 16:29 #251414

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7935
 • Thank you received: 5654
 • Карма: 121
najgolema zaebancija se ovie uslovno receno krediti. mi se ima sluceno da potrosam, ama posle problem e vrakanjeto. imam edna karticka vo KB koja mi e limit 20.000 den i sekogas koga sum vo tesno ke gi potrosime parite, ama posle vrakanjeto na nos mi izlaga. go namalija i vremeto za vrakanje, na eden mesec i vistinski koshmar mi e.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Лимит во банка, минус до две плати 15 Јул 2014 16:00 #251421

 • Maja
 • Maja's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 630
 • Thank you received: 136
 • Карма: 6
Fairy и јас исто. Едноставно не сум научена да трошам повеќе отколку што имам. Имам можност да одам во црвено 2 плати ама затоа треба барање да се пополни. До сега не ми притребале така што не сум ни барала. Кога има-тогаш. За сега е вака, како ќе е натаму не се знае. Услови се мењају :smee1:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Лимит во банка, минус до две плати 16 Јул 2014 09:24 #251437

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
Не сум имала лимит со гоооодини. Кога имав го трошев, лесно е да го потрошиш. Се сеќавам дека еднаш кога сменив работно место намерно не земав лимит, прво сакав да го исплатам оној во старата банка, но после не побарав. Од тогаш, еве после 6 години сеуште не земам ниту кредирна картица.
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.

Ре: Лимит во банка, минус до две плати 17 Јул 2014 01:53 #251447

 • Марфи
 • Марфи's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Попозната како Katerina81 :))
 • Теми: 1246
 • Thank you received: 869
 • Карма: 5
Еднаш имаше мм и никад више. Беше до кај 50.000 ден можност во минус.
Кај што се минусиравме до даска, па после секој месец камата 500 ден. на голо срце......едвај се одглавивме.
Ама трошаџии сме.....секој месец до денар иде платата :/
The administrator has disabled public write access.

Ре: Лимит во банка, минус до две плати 19 Ное 2019 18:10 #255540

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7935
 • Thank you received: 5654
 • Карма: 121
Имав во Тутунска и лимит и кредитна картичка, па откако зедов поголем кредит све затворија и ништо немам освен тој кредит. Ни кредитка картичка ни лимит. И поарно. Раат сум. Нема камати, опомени и сл.глупости
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Лимит во банка, минус до две плати 22 Ное 2019 20:15 #255544

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
Немам дозволен минус и подобро ми е
Ама кредитната си ја играм ;)
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.